WhatsApp

Fabrikamız Açılış Töreni

Fabrikamız Açılış Töreni

  • 1573 Okuma
  • 26 Mart 2021, 10:54

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin katılımıyla "TKDK Malatya Kırsal Kalkınma Yatırımları Programı" düzenlendi.

Fakıbaba, Malatya 3. Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, üretimin  kırsalda olduğunu ve Türkiye'nin kalkınması için kırsalı kalkındırmanın şart olduğunu söyledi. Kırsalda insanların daha iyi şartlarda çalışarak ürettiği takdirde, şehirdeki insanların daha güçlü ve mutlu olacağını ifade eden Fakıbaba, şöyle konuştu:

"Kırsalda yaşam standartlarını yükseltmemiz lazım. Kırsalda yapılan her yatırım, ülkemizin geleceğine katkı sağlar. Kırsalda daha fazla yatırım için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışacağız. Kırsalı çok iyi yerlere getirmemiz lazım. Bu yatırımları gerçekleştirenlere şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten cefakar, emektar olan çiftçi kardeşlerimiz bunu yapıyor. İnsanlarımızı daha fazla mutlu edeceğiz. Bu yatırımlara katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kısacası, yerinde üretmek ve yerinde işlemek felsefesiyle çalışmalarımız artarak devam edecek."

Aralarında fabrikamız Biosan Tarımın da bulunduğu 12 tesis için tören

Konuşmaların ardından, TKDK Malatya İl Koordinatörlüğüne başvuruları sonucunda hibeye hak kazanan 2 tesise video konferans sistemiyle bağlanılarak, temel atma töreni gerçekleştirildi. Hibe almaya hak kazanarak sözleşmeleri imzalanan 7 projenin temsili çekleri girişimcilere takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi. İnşaatı tamamlanan 3 adet kayısı soğuk hava deposu için de toplu açılış töreni düzenlendi. Protokol üyeleri, törenlerin ardından bir kayısı soğuk hava deposunda incelemelerde bulundu.

Törene, Malatya Valisi Ali Kaban, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kamu kurumlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri, girişimciler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler

Paylaş

Bilgi Talep Formu